Y0925300R000J9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y0925300R000J9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
TO-220-2
Datasheet
Download
Description
RES 300 OHM 5% 8W TO220-2
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Height Seated (Max) :
0.845 21.46mm
Composition :
Metal Foil
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
8W
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Resistance :
300Ohms
Supplier Device Package :
TO-220-2
Number of Terminations :
2
Feature :
Non-Inductive
Package / Case :
Size / Dimension :
0.400Lx0.150W 10.16mmx3.81mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Series :
VPR220
Datasheets
Y0925300R000J9L
300Ohms, 8W, Metal Foil,