Y0106100R100B0L
Mfr.Part #
Y0106100R100B0L
Package / Case
Axial
Description
RES 100.1 OHM 0.1% 1.5W AXIAL
Through Hole Resistors
Supplier Device Package :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
H
Size / Dimension :
0.500Diax1.000L 12.70mmx25.40mm
Feature :
Non-Inductive
Resistance :
100.1Ohms
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Package / Case :
Power (Watts) :
1.5W
Datasheets
Y0106100R100B0L
100.1Ohms, 1.5W, Metal Foil,