Y010110K0000T9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y010110K0000T9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 10K OHM 0.01% 1W RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Series :
S
Size / Dimension :
0.575Lx0.160W 14.61mmx4.06mm
Tolerance :
±0.01%
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.413 10.49mm
Composition :
Metal Foil
Resistance :
10kOhms
Power (Watts) :
1W
Package / Case :
Radial
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
Y010110K0000T9L
10kOhms, 1W, Metal Foil,