Y010450R0000Q0L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y010450R0000Q0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 50 OHM 1W 0.02% AXIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Series :
H
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Composition :
Metal Foil
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
1W
Length :
25.4mm
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
50Ohms
Size / Dimension :
0.500Diax1.000L 12.70mmx25.40mm
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Axial
Feature :
Non-Inductive
Tolerance :
±0.02%
Datasheets
Y010450R0000Q0L
50Ohms, 1W, Metal Foil,