Y0104100K000T0L
Mfr.Part #
Y0104100K000T0L
Package / Case
Axial
Description
RES 100K OHM 1W 0.01% AXIAL
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Feature :
Non-Inductive
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
1W
Factory Lead Time :
111 Weeks
Packaging :
Bulk
Diameter :
12.7mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Axial
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Power Rating :
1W
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Series :
H
Tolerance :
±0.01%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
100kOhm
Size / Dimension :
0.500Diax1.000L 12.70mmx25.40mm
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
Y0104100K000T0L
Through Hole FIXED RESISTOR, 100kOhm, Metal Foil,