Y0102400K000A9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y0102400K000A9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 400K OHM 0.05% 0.8W RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Foil
Power (Watts) :
0.8W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Radial
Resistance :
400kOhms
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Tolerance :
±0.05%
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
S
Height Seated (Max) :
0.413 10.49mm
Size / Dimension :
0.820Lx0.160W 20.83mmx4.06mm
Datasheets
Y0102400K000A9L
400kOhms, 0.8W, Metal Foil,