Y01019R00000A9L
Mfr.Part #
Y01019R00000A9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 9 OHM 1W 0.05% RADIAL
Height :
10.4902mm
Height Seated (Max) :
0.413 10.49mm
Resistance :
9Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.05%
Length :
14.605mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Width :
4.064mm
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.575Lx0.160W 14.61mmx4.06mm
Series :
S
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Max Operating Temperature :
175°C
Power (Watts) :
1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Radial
Datasheets
Y01019R00000A9L
9Ohms, 1W, Metal Foil,