Y0101300K000T9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y0101300K000T9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 300K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Length :
14.605mm
Height Seated (Max) :
0.413 10.49mm
Height :
10.4902mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
300kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.575Lx0.160W 14.61mmx4.06mm
Max Power Dissipation :
600mW
Package / Case :
Radial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
S
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
4.064mm
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Composition :
Metal Foil
Tolerance :
±0.01%
Power (Watts) :
0.6W
Datasheets
Y0101300K000T9L
300kOhms, 0.6W, Metal Foil,