XZAEELNANF-48.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XZAEELNANF-48.000000
Manufacturer
Taitien
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 8PF SMD
Stock
445
In Stock :
445
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Crystals
Operating Mode :
Fundamental
Series :
XZ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
558.8μm
Type :
MHz Crystal
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.081Lx0.065W 2.05mmx1.65mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency :
48MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±30ppm
Load Capacitance :
8pF