XN0140100L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XN0140100L
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Datasheet
Download
Description
TRANS 2PNP 50V 0.1A MINI5
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
50V
Max Collector Current :
100mA
Lead Free :
Lead Free
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Transistor Type :
2 PNP (Dual)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Collector (Ic) (Max) :
100mA
Power - Max :
300mW
Frequency - Transition :
80MHz
Supplier Device Package :
Mini5-G1
Operating Temperature :
125°C TJ
Current Rating :
Max Breakdown Voltage :
50V
Max Power Dissipation :
300mW
Collector Emitter Breakdown Voltage :
50V
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
160 @ 2mA 10V
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Collector Emitter Voltage (VCEO) :
500mV
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
500mV @ 10mA, 100mA