XK372-048.0M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XK372-048.0M
Manufacturer
Connor Winfield
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS
Stock
65
In Stock :
65
Manufacturer :
Connor Winfield
Product Category :
Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
XK372
Function :
Enable/Disable
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±50ppm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Current - Supply (Max) :
10mA
Factory Lead Time :
12 Weeks
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
XO (Standard)
Output :
LVCMOS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
48MHz
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm