XK372-024.576M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XK372-024.576M
Manufacturer
Connor Winfield
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 24.5760MHZ LVCMOS
Stock
90
In Stock :
90
Manufacturer :
Connor Winfield
Product Category :
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Function :
Enable/Disable
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
XK372
Output :
LVCMOS
Ratings :
Frequency :
24.576 MHz
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) :
10mA
Frequency Stability :
±50ppm
Absolute Pull Range (APR) :
Voltage - Supply :
3.3V
Height - Seated (Max) :
0.051 (1.30mm)