X3AEEJNANF-40.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
X3AEEJNANF-40.000000
Manufacturer
Taitien
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150Ohm
Series :
X3
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Load Capacitance :
8pF
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
MHz Crystal
Packaging :
Cut Tape (CT)
Height :
457.2μm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Operating Mode :
Fundamental
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency Stability :
±30ppm
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Frequency :
40MHz