WWF2AJT33R0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WWF2AJT33R0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 33 OHM 5% 2.5W AXIAL
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
33Ohm
Number of Terminations :
2
Series :
WW
Published :
Packing Method :
TR, 11 INCH
Tolerance :
±5%
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Factory Lead Time :
20 Weeks
Package / Case :
Axial
Surface Mount :
No
Composition :
Wirewound
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Fusible, Moisture Resistant, Safety
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Rated Power Dissipation (P) :
3W
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Power (Watts) :
2.5W
Size / Dimension :
0.156Diax0.550L 3.96mmx13.97mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Diameter :
0.81 mm
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Construction :
Tubular
Datasheets
WWF2AJT33R0
FIXED RESISTOR, 33Ohm, 2.5W, Wirewound,