WW7JB24R0
Mfr.Part #
WW7JB24R0
Description
RES 24 OHM 5% 6.5W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Max Power Dissipation :
6.5W
Lead Length :
38.1mm
FIXED RESISTOR
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
20 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
24Ohm
WW
Feature :
Moisture Resistant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.312Diax1.000L 7.92mmx25.40mm
Lead Diameter :
0.91 mm
Datasheets
WW7JB24R0
Stackpole Electronics, Inc. WW7JB24R0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 24Ohm, Wirewound,