WW10WR150FTL
Mfr.Part #
WW10WR150FTL
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES 0.15 OHM 1% 2/3W 1210
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
150 mOhms
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Ratings :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Features :
Power (Watts) :
0.667W, 2/3W
Series :
WWxxW
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Supplier Device Package :
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Composition :
Thick Film
Datasheets
WW10WR150FTL
WWxxW Series, Thick Film, 150 mOhms, 0.667W, 2/3W, ±1%, -55°C ~ 155°C