WW10JT3R20
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WW10JT3R20
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 3.2 OHM 5% 10W AXIAL
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Mount :
Axial, Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
3.2Ohms
Series :
WW
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Axial
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Feature :
Moisture Resistant
Composition :
Wirewound
Factory Lead Time :
20 Weeks
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Power (Watts) :
10W
Max Operating Temperature :
350°C
Datasheets
WW10JT3R20
Stackpole Electronics, Inc. WW10JT3R20
Axial, Through Hole 3.2Ohms, 10W, Wirewound,