WR08X8661FTL
Mfr.Part #
WR08X8661FTL
Description
RES 8.66K OHM 1% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.125W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
8.66kOhm
Package / Case :
0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Tolerance :
±1%