WR08W1334FTL
Mfr.Part #
WR08W1334FTL
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES 1.33M OHM 1% 1/8W 0805
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Voltage Rating :
150 V
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Resistance :
1.33 MOhms
Series :
WR
Width :
1.25 mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :
100 PPM / C
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Tolerance :
1 %
Packaging :
MouseReel
Power Rating :
125 mW (1/8 W)
Height :
0.5 mm
Walsin
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Length :
2 mm
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Lead Free :
Lead Free
Contact Material :
Tin
Datasheets
WR08W1334FTL
Walsin Technology WR08W1334FTL
WR Series, Thick Film, 1.33 MOhms, 0.125W, 1/8W, 1 %, -55°C ~ 155°C