WR08X56R2FTL
Mfr.Part #
WR08X56R2FTL
Description
RES 56.2 OHM 1% 1/8W 0805
Resistance :
56.2Ohm
Power (Watts) :
0.125W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃