WR08X4021FTL
Mfr.Part #
WR08X4021FTL
Description
RES 4.02K OHM 1% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Package / Case :
Resistance :
4.02kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.125W