WR08X3741FTL
Mfr.Part #
WR08X3741FTL
Description
RES 3.74K OHM 1% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Resistance :
3.74kOhm
Power (Watts) :
0.125W
Tolerance :
±1%