WR08X20R0FTL
Mfr.Part #
WR08X20R0FTL
Description
RES 20 OHM 1% 1/8W 0805
Package / Case :
Voltage Rating :
150V
Resistor Type :
GENERAL PURPOSE
Product Width :
1.25mm
Power Rating :
125 mW
Voltage Rating (DC) :
150 V
RoHS :
Non-Compliant
Tolerance :
±1%
Contact Material :
Tin
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Length :
2mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Qualification :
Resistance Tolerance :
± 1%
Power (Watts) :
0.125W
Resistance :
20Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃