WR08X1692FTL
Mfr.Part #
WR08X1692FTL
Description
RES 16.9K OHM 1% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistance :
16.9kOhm