WR08X15R4FTL
Mfr.Part #
WR08X15R4FTL
Description
RES 15.4 OHM 1% 1/8W 0805
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Resistance :
15.4Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.125W