WR08X14R3FTL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WR08X14R3FTL
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 14.3 OHM 1% 1/8W 0805
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
14.3 Ω
Brand :
Walsin
Power Rating :
125 mW
Walsin
Contact Material :
Tin
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
100 PPM / C
Technology :
Thick Film
Package :
Tape and Reel (TR)
Termination Style :
SMD/SMT
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Series :
WR
Packaging :
MouseReel
Features :
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Composition :
Thick Film
Length :
2 mm
Product Type :
Thick Film Resistors
Subcategory :
Resistors
Mounting Style :
PCB Mount
Voltage Rating :
150 V
RoHS :
Non-Compliant
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Supplier Device Package :
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
1 %
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Width :
1.25 mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Number of Terminations :
2
Product Status :
Active
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Height :
0.5 mm
Datasheets
WR08X14R3FTL
Walsin Technology WR08X14R3FTL
WR Series, Thick Film, 14.3 Ω, 0.125W, 1/8W, 1 %, -55°C ~ 155°C