WR08W4R87FTL
Mfr.Part #
WR08W4R87FTL
Description
RES 4.87 OHM 1% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
2 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.125W
Product Type :
Thick Film Resistors
Package / Case :
Resistance :
4.87Ohm
Series :
WR
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Temperature Coefficient :
-200ppm/℃~+400ppm/℃
Width :
1.25 mm
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Subcategory :
Resistors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage Rating :
150 V
Tolerance :
±1%
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Walsin
Power Rating :
125 mW (1/8 W)
Mounting Style :
PCB Mount
Height :
0.5 mm