WR08W1R40FTL
Mfr.Part #
WR08W1R40FTL
Description
RES 1.4 OHM 1% 1/8W 0805
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Temperature Coefficient :
-200ppm/℃~+400ppm/℃
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistance :
1.4Ohm
Power (Watts) :
0.125W