WR08W1874FTL
Mfr.Part #
WR08W1874FTL
Description
RES 1.87M OHM 1% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Resistance :
1.87mOhm