WR08W1474FTL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WR08W1474FTL
Manufacturer
Walsin Technology
Description
RES 1.47M OHM 1% 1/8W 0805
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Style :
PCB Mount
Brand :
Walsin
Height :
0.5 mm
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Termination Style :
SMD/SMT
Walsin
Package / Case :
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Length :
2 mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Width :
1.25 mm
Technology :
Thick Film
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage Rating :
150 V
Product Type :
Thick Film Resistors
Power (Watts) :
0.125W
Series :
WR
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Power Rating :
125 mW (1/8 W)
Subcategory :
Resistors
Resistance :
1.47MOhm