WR06X3652FTL
Mfr.Part #
WR06X3652FTL
Description
RES 36.5K OHM 1% 1/10W 0603
Tolerance :
±1%
Resistance :
36.5kOhm
Resistor Type :
GENERAL PURPOSE
Voltage Rating :
75V
Power Rating :
100mW
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Power (Watts) :
0.1W
Resistance Tolerance :
± 1%
Product Width :
0.8mm
Product Length :
1.6mm