WR06X1620FTL
Mfr.Part #
WR06X1620FTL
Description
RES 162 OHM 1% 1/10W 0603
Tolerance :
±1%
Package / Case :
0603
Resistance :
162Ohm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃