WR06W3R16FTL
Mfr.Part #
WR06W3R16FTL
Description
RES 3.16 OHM 1% 1/10W 0603
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistance :
3.16Ohm
Temperature Coefficient :
-200ppm/℃~+400ppm/℃
Package / Case :
Power (Watts) :
0.1W