WLFI2012Z0MR10TB
Mfr.Part #
WLFI2012Z0MR10TB
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
INDUCTOR FIXED 0.10UH 0805
Special Feature :
Q IS MEASURED AT: 25 MHZ
Ratings :
Test Frequency :
25 MHz
DC Resistance :
0.3 Ω
Frequency - Self Resonant :
235MHz
Width :
1.25 mm
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Walsin
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package Height :
0.85 mm
Construction :
RECTANGULAR
Package Width :
1.25 mm
Application :
Power
Inductance Frequency - Test :
25 MHz
Q @ Freq :
20 @ 25MHz
Tolerance :
±20%
Self Resonant Frequency :
235 MHz
Length :
2 mm
Series :
FI
Inductance :
100 nH
Height :
0.85 mm
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height - Seated (Max) :
0.041" (1.05mm)
Material - Core :
Ferrite
Current Rating (Amps) :
250 mA
Package Length :
2 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Rated Current-Max :
0.25 A
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductance-Nom (L) :
0.1 µH
Datasheets
WLFI2012Z0MR10TB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD