WLFI2012Z0M1R5TB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WLFI2012Z0M1R5TB
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR FIXED 1.5UH 0805
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Package Length :
2 mm
Current Rating (Amps) :
50 mA
Mounting Style :
PCB Mount
Shielded :
No
Ratings :
Number of Functions :
1
RoHS :
Details
Material - Core :
Ferrite
Test Frequency :
10 MHz
Surface Mount :
yes
Reach Compliance Code :
Compliant
Construction :
RECTANGULAR
Product :
RF Inductors
Self Resonant Frequency :
60 MHz
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Mounting Type :
Surface Mount
Features :
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Brand :
Walsin
Shielding :
Unshielded
Product Status :
Active
Inductance :
1.5 µH
Packaging :
MouseReel
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Current - Saturation (Isat) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Q @ Freq :
45 @ 10MHz
Number of Terminals :
2
Special Feature :
Q IS MEASURED AT: 10 MHZ
Frequency - Self Resonant :
60MHz
Core Material :
Ferrite
Height - Seated (Max) :
0.041" (1.05mm)
Walsin
Package Width :
1.25 mm
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR) :
500mOhm Max
Width :
1.25 mm
DC Resistance :
0.5 Ω
Package Height :
0.85 mm
Rated Current-Max :
0.05 A
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Package :
Tape and Reel (TR)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Product Category :
RF Inductors - SMD
Core Type :
Multilayer
Inductance Frequency - Test :
10 MHz
Application :
Power
Supplier Device Package :
Length :
2 mm
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tolerance :
±20%
Product Type :
Fixed Inductors
Inductance-Nom (L) :
1.5 µH
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Case/Size Code :
Type :
Termination Style :
SMD/SMT
Series :
FI
Height :
0.85 mm
Datasheets
WLFI2012Z0M1R5TB
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD