W2A4ZD473MAT2A
Mfr.Part #
W2A4ZD473MAT2A
Description
CAP ARRAY 0.047UF 10V X5R 0508
Size / Dimension :
0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
Width :
1.3mm
Temperature Coefficient :
X5R
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
4
Length :
1.2954mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.047µF
Voltage - Rated :
10V
Datasheets
W2A4ZD473MAT2A
KYOCERA AVX W2A4ZD473MAT2A
IPC Series 0.047μF ±20% X5R 0508 (1220 Metric) Ceramic Surface Mount