W2A41A100JAT2A
Mfr.Part #
W2A41A100JAT2A
Description
CAP ARRAY 10PF 100V NP0 0508
Capacitor Networks, Arrays
Number of Functions :
4
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
8
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Width :
1.3mm
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Characteristics Code :
C0G
Mount :
Surface Mount
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
10pF
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Pitch :
0.5mm
Number of Elements :
1
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
Length :
2.1mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
W2A41A100JAT2A
KYOCERA AVX W2A41A100JAT2A
IPC Series 10pF ±5% 8 Terminations C0G NP0 0508 (1220 Metric) Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier Ceramic Surface Mount