W2A4ZC473KAT2A
Mfr.Part #
W2A4ZC473KAT2A
Description
CAP ARRAY
Width :
1.3mm
Number of Elements :
1
Capacitance :
0.047µF
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Terminal Pitch :
0.5mm
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Length :
2.1mm
e3
Positive Tolerance :
10%
HTS Code :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Operating Temperature (Max) :
125°C
Network Type :
ISOLATED C NETWORK
Number of Functions :
4
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Number of Terminations :
8
Package / Case :
Negative Tolerance :
10%
Height Seated (Max) :
0.94mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
W2A4ZC473KAT2A
KYOCERA AVX W2A4ZC473KAT2A
0.047μF 8 Terminations 15% ppm/°C 0508 Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier