W2A4YC222KAT2A
Mfr.Part #
W2A4YC222KAT2A
Description
CAP ARRAY 2200PF 16V X7R 0508
Temperature Coefficient :
X7R
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Pins :
2
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
Depth :
2.1mm
Number of Capacitors :
4
Number of Functions :
IPC
Pbfree Code :
yes
Width :
1.3mm
Capacitance :
2200pF
ECCN Code :
EAR99
Number of Elements :
1
Size / Dimension :
0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
Tolerance :
±10%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Characteristics Code :
X7R
Terminal Pitch :
500μm
Dielectric Material :
Ceramic
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
940μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Circuit Type :
Isolated
Voltage - Rated DC :
16V