W2A4YC103MAT2A
Mfr.Part #
W2A4YC103MAT2A
Description
CAP ARRAY 10000PF 16V X7R 0508
Capacitor Networks, Arrays
Min Operating Temperature :
-55°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
Terminal Pitch :
500μm
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Series :
IPC
Width :
1.3mm
Voltage - Rated DC :
16V
1 (Unlimited)
Number of Elements :
1
Dissipation Factor :
10 %
Capacitance :
10000pF
Number of Terminations :
8
Circuit Type :
Isolated
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
16 Weeks
Number of Capacitors :
4
Number of Functions :
4
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Mount :
Surface Mount
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Height :
940μm
Max Operating Temperature :
125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Temperature Characteristics Code :
X7R
REACH SVHC :
No SVHC
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount
Depth :
2.1mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
Datasheets
W2A4YC103MAT2A
KYOCERA AVX W2A4YC103MAT2A
IPC Series 10000pF ±20% 8 Terminations X7R 0508 (1220 Metric) Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier 16V Ceramic Surface Mount