W2A45C103M4T4A
Mfr.Part #
W2A45C103M4T4A
Description
CAP ARRAY
2
Factory Lead Time :
16 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Temperature Characteristics Code :
X7R
8
Network Type :
ISOLATED C NETWORK
Number of Capacitors :
4
Dielectric :
X7R
Width :
1.3mm
Tolerance :
20%
Voltage - Rated DC :
50V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric Material :
Ceramic
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
yes
Length :
2.1mm
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Capacitance :
10nF
Packing Method :
TR, 13 INCH
Datasheets
W2A45C103M4T4A
KYOCERA AVX W2A45C103M4T4A
10nF 20% 8 Terminations 15% ppm/°C 0508 Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier 50V Ceramic Surface Mount