W2A43A101KAT2A
Mfr.Part #
W2A43A101KAT2A
Description
CAP ARRAY 100PF 25V NP0 0508
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Termination :
SMD/SMT
Width :
1.3mm
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
940μm
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Tolerance :
±10%
Terminal Pitch :
500μm
Max Operating Temperature :
125°C
Dielectric Material :
Ceramic
Temperature Characteristics Code :
C0G
Number of Elements :
1
Factory Lead Time :
11 Weeks
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated DC :
25V
Surface Mount
Number of Terminations :
8
Capacitance :
100pF
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Min Operating Temperature :
-55°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Number of Pins :
2
Size / Dimension :
0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
Dielectric :
C0G
Datasheets
W2A43A101KAT2A
KYOCERA AVX W2A43A101KAT2A
IPC Series 100pF ±10% 8 Terminations C0G NP0 0508 (1220 Metric) Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier 25V Ceramic Surface Mount