VY2222M31Y5VS63V5
Mfr.Part #
VY2222M31Y5VS63V5
Description
CAP CER 2200PF 300VAC Y5V RADIAL
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
Y5V F
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Capacitance :
2200pF
Voltage - Rated :
300VAC
Datasheets
VY2222M31Y5VS63V5
Vishay VY2222M31Y5VS63V5
VY2 2200pF 300VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc