VY2220K29U2JS63V7
Mfr.Part #
VY2220K29U2JS63V7
Description
CAP CER 22PF 440VAC U2J RADIAL
Ceramic Capacitors
Mount :
Through Hole
Terminal Shape :
Wire
ROHS3 Compliant
Depth :
5mm
Lead Pitch :
7.493mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
22pF
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Temperature Coefficient :
U2J
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Tolerance :
±10%
Ratings :
X1, Y2
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 2600
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Multilayer :
No
Voltage - Rated :
440VAC
Height Seated (Max) :
0.453 11.50mm
Packaging :
Bulk
Published :
Safety
Lead Diameter :
600 µm
Size / Dimension :
0.295Dia 7.50mm
Composition :
Ceramic
Mounting Type :
Through Hole
Temperature Characteristics Code :
U2J
Lead Spacing :
0.295 7.50mm