VY2222M31Y5VS63V0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VY2222M31Y5VS63V0
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2200PF 300VAC Y5V RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Ratings :
X1, Y2
Factory Lead Time :
10 Weeks
Series :
VY2
Temperature Coefficient :
Y5V F
Applications :
Safety
Package / Case :
Radial, Disc
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Voltage - Rated :
300VAC
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
2200pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Datasheets
VY2222M31Y5VS63V0
Vishay VY2222M31Y5VS63V0
VY2 2200pF 300VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc