VS-VSKU105/14
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VS-VSKU105/14
Manufacturer
Vishay
Package / Case
ADD-A-PAK (3 + 4)
Datasheet
Download
Description
MODULE THYRISTOR 105A ADD-A-PAK
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Thyristors - SCRs - Modules
Factory Lead Time :
14 Weeks
Current - On State (It (AV)) (Max) :
105A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
2.5V
Package / Case :
ADD-A-PAK (3 + 4)
Operating Temperature :
-40°C~130°C TJ
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
150mA
Structure :
Common Cathode - All SCRs
Hold Current :
250mA
Packaging :
Bulk
RMS Current (Irms) :
165A
Current - On State (It (RMS)) (Max) :
165A
Current - Hold (Ih) (Max) :
250mA
Number of SCRs, Diodes :
2 SCRs
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
2000A 2094A
Voltage - Off State :
1.4kV