VR25000007503FA100
Mfr.Part #
VR25000007503FA100
Description
RES 750K OHM 1/4W 1% AXIAL
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Axial
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Max Operating Temperature :
155°C
Published :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
Max Power Dissipation :
250mW
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
VR25
Termination :
Military Standard :
Not
Feature :
Automotive AEC-Q200, High Voltage, Pulse Withstanding
Length :
6.5024mm
Resistance :
750kOhms
Number of Terminations :
2
Vishay VR25000007503FA100
750kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,