VLS3015T-150MR58
Mfr.Part #
VLS3015T-150MR58
Description
FIXED IND 15UH 580MA 422MOHM SMD
Size / Dimension :
0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
Packing Method :
TR
Series :
VLS
Shielded
Case Code (Metric) :
Current Rating :
580mA
Test Frequency :
1MHz
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Resistance :
422mOhm
Nonstandard
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±20%
Inductance :
15μH
Max DC Current :
580mA
Height :
1.5mm
DC Resistance (DCR) :
422mOhm Max
Datasheets
VLS3015T-150MR58
TDK Corporation VLS3015T-150MR58
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD