VLS3010CX-2R2M-1
Mfr.Part #
VLS3010CX-2R2M-1
Description
FIXED IND 2.2UH SMD
Tolerance :
±20%
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
0.078Ohm
Type :
Wirewound
Test Frequency :
1MHz
Number of Terminations :
2
Surface Mount :
yes
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Material - Core :
Ferrite
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packing Method :
TR, 7 INCH
Size / Dimension :
0.117Lx0.117W 3.00mmx3.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Construction :
Chip
Number of Functions :
1
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Current-Max :
2.19A
Case/Size Code :
Inductance :
2.2μH
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Datasheets
VLS3010CX-2R2M-1
TDK Corporation VLS3010CX-2R2M-1
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD