VLS3015ET-3R3M-CA
Mfr.Part #
VLS3015ET-3R3M-CA
Description
FIXED IND 3.3UH 1.5A 112MOHM SMD
Fixed Inductors
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
SMD/SMT
Weight :
40.001177mg
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Construction :
Magnetic Shield
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Current Rating :
1.5A
Inductance :
3.3μH
Resistance :
112MOhm
Height :
1.5mm
Series :
VLS-E-CA
Current - Saturation :
1.15A
Material - Core :
Ferrite
Size / Dimension :
0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
Test Frequency :
1MHz
Max DC Current :
1.15A
Tolerance :
±20%
Packing Method :
TR, 7 INCH
DC Resistance (DCR) :
112mOhm Max
Datasheets
VLS3015ET-3R3M-CA
TDK Corporation VLS3015ET-3R3M-CA
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD